Rozlučka / by Honza Cervenka

Tak a je to. Zítra odjíždím. Nezdá se to. V prosinci jsem se o možnosti studia v zahraničí dozvěděl, v lednu jsem poslal přihlášku, v březnu druhé kolo výběrového řízení, v dubnu třetí a v květnu mi už přišel dopis z Itálie že jsem přijat na United World College Of The Adriatic. V květnu jsem si říkal supeeeeeeeeer! Jedu tam!!
Přišel červen a červenec a já si uvědomoval čím dál víc, že odjezd bude mít hodně hořkou příchuť. Netušil jsem, že mi tak budou chybět lidi z Mládí. Známe se ani ne rok a už si to bez nich v Itálii nedovedu představit. Bude se mi po vás stýskat. Bude to bez vás těžké! Tak bych se s váma ještě jednou chtěl rozloučit, ne se všema jsem si měl čas všechno říct… Je mi to líto a snad to někdy napravíme. Vybafnu na vás někdy o vánocích. Jestli chcete posílat dopisy tak mi řekněte a já vám pošlu adresu nebo se zeptejte Evy, ta ji už má. Doufám, že až přijedu tak bude všecko tak jak bylo. Že budete všichni tak fajn a že se se mnou budete zase bavit. A doufám, že já budu taky takový jaký jsem byl. Jestli se změním v té Itálii k horšímu tak mi dejte přes držku ať si to uvědomím. Ok? Máte moje svolení. Ať se vám všem daří v tancování a moc se těším na vánoční besídku až to tam rozjedete! Mějte se krásně a nezapomeňte na mě, snad mě máte rádi tak jako já vás. :-)
Anetko: Ať se ti daří s Peťou, na B určitě máte! Tak vyražte na soutěže a natrhněte ostatním prdel…:-) A najdi si nějakého pořádného chlapa. Jsi pěkná, mladá, štíhlá, příjemná… mno a tak dál :-) tak se neboj a jdi do toho
Evi: Přeju pevné nervy s Anny, buďte na ni přísní. Čím bude starší tím víc bude zlobit. Jessie má skákání na stůl tak trochu dědičné (když jsme ji kupovali tak její máti byla na stole furt:-) ale anny by to tak mít nemusela… Ať ti to klape s Peťou a nedělej furt kuní xichty, radši si na to vem bonbon, plomba neplomba, ju? A budu moc rád když mi budeš psát dopisy, dneska si jdu koupit nějaký pěkný dopisní papír :-)
Niki: Hodně štěstí s Honzou a buď na něho hodná! Je škoda, že chceš jít studovat výšku jinam než do Ostravy. Jsi první, která mi z mládí zdrhne :-( ale přeju ti, ať ti to vyjde. A mimochodem, sedíš radši křižmo nebo nekřižmo? Já jsem teď nekřižmo a přitom tužky se mi kříží.. Divné co?? :-)
Zdendo: B za dveřmi co? Tyjo… jste dobří s Kubou. Tak se snažte ať tam spadne i A. :-) Ať ti to vychází s Tomem a ať jsi furt taková jaká jsi… Prostě Zdenda, ok? Proč jsme se začali pořádně bavit až na latině?? :-(
Katko: Moc jsme se spolu nebavili…. Škoda :-( Ať ti to šlape s kájou…
Pipeno: čááááááááááu :-) bude se mi po tobě moc stýskat. Když jsme se loučili tak jsem se málem rozbrečel když jsi mávala z těch schodů…………….Jsi taková fajně střelená.. A hlavně chodíš na gympl!! (Aspoň někdo s kým se můžu pobavit latinsky :-) že kubo?) A navíc máš i křesílko mno tak to je bomba :-) Držím palce s Tomem a udělej si v těch svých hošanech pořádek. Zleva zprava a je klid.
Kamčo: I když nám to ze začátku neklapalo, tak si myslím že tak soustředění jsme docela v pohodě zvládli, co ty na to? A hlavně ti děkuju, že jsi mě do Mládí vůbec přivedla… Netušil jsem, že tu najdu tolik skvělých lidí. Měj se fajn a hodně štěstí při hledání nějakého nového, pokud možno stabilnějšího partnera než jsem byl já….
Verčo: Teda tys to rozjela… Honza, Dan, Honza… Snad na něho budeš hodná a bude vám to klapat. Potom ani M nebudou problém (říká neregistrovaný :-)
malá Evičko a Kristýnko: Děkuju, že jsem se u vás mohl sprchovat… Pravda, s tou stěnou jsem to přehnal ale pak jsem se už snažil! Jste fajn a byly jste na mě hodné. Děkuju! Ať vám to jde s těma synkama v tančení…
Ivo: Jej co ti napsat… Jsem strašně rád, že do sebe tak rypem… Byla by to nuda kdybychom se jenom normálně bavili ne? Takhle do sebe můžem rypat a semtam se normálně bavit :-) Super! Mě to vyhovuje a co tobě?? Ať ti to jde v disku, ať ti to klape s tím tvým… Jsi pěkná baba! A navíc ještě vtipná! Mno a ty tvoje “světlé chvilky“!! Jsi strašně roztomilá. Třeba s tím autem jak jsme se loučili.. „A může jet auto i jedničkou??“ :D:D nádheraJ bude se mi moc stýskat. Ale budu se snažit nebrečet, když si na tebe vzpomenu jo? Budu se furt chlámat, platí? Ale ty taky musíš!!! Budu tě pravidelně kontrolovat :-) Jo a co bude s tím hubnutím???
Blejde: Tutudápampada. Tak nějak? Nebo ta písnička je jinak? Já nevím… Blejda jsem viděl dávno :-) Jsem rád, že jsem tě nakonec poznal jinak, než jenom při zpátečních cestách tramvají z pohybovou.. A co se týče té kundy v Itálii – nemůžu nic slíbit!! Šak to znáš…
Sabčo: Taky jsem rád, že tě znám. Na chatě jsi byla úplně super! A vážím si toho, že jsi jela na tu moji rozlučkovou párty místo extáze lajf…:-) snad se někdy poznáme trochu líp…
Jani: Ty seš tak fajně šílená… Nejvíc se mi líbilo, když jsme hráli Kuře, píp a ty ses místo pípnutí začala smát… to byla jistota volby…:-) Taky ti moc děkuju za to, cos mi napsala na oslavě na tom stroji… Bylo to od tebe moc pěkné! A taky se starej o Anny! A ať ti to jezdí s Honzou! Mám tě moc rád…. :-)
Tome: Tak co Klárka? Dobrý ne? Určitě vám to pude. Přinejmenším stt, za to ručím:-) A taky ti přeju víc štěstí s holkama… Zkoušej to i na jinou stranu, ok? Bude to tak si myslím lepší… no, záleží na tobě.
Peťo: Dlužím ti dvě hodiny billiardu – z toho se nevyvlečeš! Jak přijedu tak si to rozdáme.. Snad mě to v té Itálii někdo konečně naučí ať mám šanci..:-) rozjeď se s Anetkou, buď hodný na Zlobidlo a všechno bude ok…
Kubo: Jsi můj nejlepší kámoš… Jsi vlastně první za celý život, o kterém to můžu říct.. Dík moc za tu Prahu, bylo to super! Rozjeď to se Zdendou a urovnej to nějak s Anetkou… Každá věc, kterou uděláš, má své následky. Až budeš starší tak to zjistíš… Jsi ale ještě malé pivo.. A najdi si už nějakou tu babu, začíná to být s tebou nesnesitelně :-) jsi fajn… bude se mi stýskat i po billiardu… no vlastně po tobě.. drž se!
Fredy: Netrap se tou Zuzkou. Na světě je ještě plno bab… ale ať se ti s ní dobře tančí.. Jsem na vás zvědavý jak přijedu!! A dík za ten náramek, to jsem nečekal..
Domino: Škoda že jsi skončil. Ale je to tvoje volba, snad sis vybral dobře… Však to časem zjistíš. Taky ti děkuju za to, že mi tak důvěřuješ. Však ty víš… Jsi fajn kluk… akorát tě semtam musí někdo zklidnit… Ale užívej si to, za chvilu budeš starý, budou tě bolet klouby… a nebude to ono :-)
malý Honzo a Jirko: Ať vám jde tančení! Baby máte dobré tak to musí jít jedna třída za druhou, no ni? Držím vám palce, hlavně u tančení zůstaňte!
paní Vlachová: Děkuju vám za veškerou péči a snahu předávat vědomosti a zkušenosti. Něco se ujalo, něco ne, to už tak bývá… Ale moc vám děkuju hlavně za váš přístup k tančení jako takový. Že dřete základy a tak. Ono to tančení opravdu vypadá líp než od někoho kdo šmatlá jenom figury. A navíc jsou ty figury už potom opravdu lehké, jen co člověk pochopí basic.. Teda aspoň myslím :-) A přeju hodně štěstí s novými formacemi. Parádnice byly kus! Budu rád když budu moct ve studiu otravovat když přijedu na vánoce a ke konci roku. Budu sice asi jeno někde v rohu šmatlat po parketu ale co… Aspoň budou mít do koho narážet :-)

Dále bych se chtěl rozloučit s lidmi ze třídy. Ne se všemi jsem si padl do oka, respektive ne se všemi jsem si nepadl do oka, či ještě lépe ne všem jsem JÁ nepadl do oka? Přeberte si to jak chcete. Každopádně jsem s váma studoval šest roků a na to se nezapomíná. Takže vám chci za to poděkovat. Ze začátku jste na mě, hlavně kluci, byli hnusní. Ale ke konci už to bylo docela v poho. Snad vám dají do třídy někoho normálního, teda jestli vám do třídy vůbec někoho budou dávat… Taky se u vás kolem vánoc stavím, možná i na celý den, jenom si takhle užít školu… Pochybuju, že se se mnou budou naráz všeci bavit, ale o tom to není.. Mějte se všeci fajn a někdy se třeba ozvěte. Budu rád.
Deniso: Hej dík moc za ty dva roky co jsme spolu seděli. Štve mě, že odjíždím bo jsme to už měli všecko docela promakané co? Najdi nějakou novou oběť a měj se… A dík moc za dárek, bylo to fakt překvápko… Mám ho na poličce mezi keramickými prkotinami. Ta krabička Black Death se tam docela vyjímá!
Gajen: Měj se fajn, ať ti to jde v práci a hlavně ať potkáš nějakého kořena… MTR
Macku: Tak po tobě se mi taky bude stýskat… Jako hodiny angličtiny si bez tebe nedokážu představit! Doufám, že se ti spraví záda a že furt budeš taková drsná… někdy jsem se tě i bál… :-)
Esterko: Držím palce v tom karate, judu, aikidu, thai-boxu, boxu, a kdovíčem.. (strefil jsem se aspoň jednou?) měj se fajn a doufám že obhájíš titul vicemistryně světa a vesmíru a kdovíčeho… Fandím ti! Jo a co ta medaile?? Nebude?? :-(
Míšo: Mno tak tohle je oříšek… Já myslím že to není třeba nějak rozvádět, všechno jsme si řekli, myslím, že to máme docela vyjasněné. Doufám, že se budem potkávat i později, po škole a tak… Však jsme si to řekli. Měj se krásně… Nezapomenu na tebe, byla jsi dlouhou dobu jediný člověk ve třídě, který se se mnou bavil.. děkuju…
Lidi z Bělotínského týdnu zpěvu: Sorry, ale letos jsem fakt nemohl přijet, i kdybych chtěl. Snad se mi taky někteří ozvete, příští rok snad pojedu…

Tak se tu beze mě mějte fajn… Snad se budu mít fajn i já bez vás. Nechci být v Itálii jenom ubrečený chlapeček, kterému se stýská po kamarádech. To ne. Ale stýskat se bude. To mi věřte.

Jo a omluvte chyby, nečetl jsem to po sobě… byla to taková improvizace… Doufám, že jsem na nikoho důležitého nezapomněl. Jestli jo, tak se připomeňte…

Odjíždím zítra ve tři z ÚANu autobusem Student Agency… Takže do té doby jsem ještě doma, tak se můžete stavit jestli chcete…. Mějte se… ahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF