Italian national week / by Honza Cervenka

Tento týden je druhý ze série national weeků. První byl Asian, teď jsou na řadě italové. V pondělí se v tomto smyslu ještě nic nedělo, jenom měli docela vtipnou scénku na Assembly. V úterý byla Poetry session, kde italové recitovali básně z celé Itálie. Překlad promítali na zeď, ale nějak se mi ty básně v angličtině nechtěly číst, takže jsem jenom poslouchal italštinu. Někteří se snažili recitovat zajímavě, někteří básně jenom odříkali - tak už to chodí. Asi nejlepší byl Simone, což je učitel angličtiny původem z Itálie a social service coordinator. Ten uměl docela dlouhou báseň celou nazpaměť a recitoval s typickým italským zaujetím:-)
Ve středu jsem měl krátkou školu - Day 2, tzn. jenom tři hodiny. Abyste byli v obraze, už jsme ve čtvrtém cyklu... A po hodině angličtiny jsem měl skvělou náladu, protože jsem dostal 28 bodů z 30 z eseje!(formální reportáž) A u nejpřísnější učitelky! Odpoledne jsem měl další social service až na to, že párty byla odložena a pařit se bude až příští týden, takže jsme hráli bingo. Měli jsme dvě verze binga, jedna byla s obrázky a druhá s čísly. Byla to docela sranda, protože většina těch lidí nějak nezabírala, ikdyž to tam hrajou téměř pořád. Museli jsme jim vždycky říct, že to číslo mají, a když se zadařilo, tak ho i našli. No a když se nezadařilo, tak jsme ho našli my. Vítězům jsmě dávali dárky, které jsme vyrobili. Já jsem jedné paní dal pohlednici z Ostravy a na druhou stranu jsem napsal Congratilazioni. Docela se jí líbila, ale jinak byla celý den smutná, protože ji navštívil syn a pak odjel, tak z toho byla chudák paní celá špatná. Dvakrát vyhrála a ani to nepomohlo, nakonec si ji tam ošetřovatelka zavedla stranou a promluvila si s ní a dokonce i brečela. Chudák paní. Ale když jsme odcházeli tak se usmála a poděkovala nám, tak to snad nějak přežije.
Po social service byla v Lecture roomu přednáška o nejvýznamnějších italských malířských a sochařských dílech. Přednášeli studenti, o každém dílu asi pět minut. Úroveň se docela lišila, ale vesměs to bylo zajímavé. Největší sranda ale nastala po večeři: Italian taster session.
Italové navařili HORY jídla, opravdu hory jídla, které jsme my ostatní přišli sníst:-) Byly pizzy, nudle (pasta), víno, sladkosti a plno dalších věcí ze všech koutů Itálie. Dobrá věc, takové taster sessions:) Sešla se tam celá škola a všichni jsme se dobře bavili, hrála dobrá hudba, tak se i tančilo. Po půl hodině tančení a skákání a všeho možného jsem ale na něčem uklouznul a spadnul na zadek:D Auu:D Mno žiju mno... Ale držku (vlastně to nebyla držka... ale zadka..:D) jsem hodil pěknou. Potom jsem s Mallikou z Indie jel do Foresterie a šli jsme do music roomu hrát na klavír. Po deseti minutách se knám přidal klavírní bůh Alvaro ze Španělska a víte co? Zahrál jsem si s ním čtyřručně Mozartovy sonáty, které jsem hrál před x lety! Úplná sranda, já jsem si musel rychle vzpomenout a on musel rychle číst noty. Výsledek byl ale docela uspokojivý, Mallika se ale furt smála, nevím proč, kurňa:D Ale říkala, že se jí to líbilo, tak to je hlavní, ne? Pak mě ještě poprosila, at jim zahraju Humoresku. Trochu jsem se vzpíral, bo jsem byl v přítomnosti boha, ale nakonec jsem jim ji zahrál a Alvaro mě dokonce pochválil, že jsem první, u kterého se mu líbil zvuk toho klavíru, že jsem první, který z toho klavíru dostal co chtěl. Tak jsem byl tak trochu dojat no:D Pravda, klavír je to hrozný, ale člověk si zvykne.
Večer jsme potom ještě kecali a jelikož jsem neměl žádnou práci do školy, kecali jsme asi do půl druhé, pak jsem šel spát:)
Dneska je neformálně tzv. Italia day, takže studenti mají chodit pozdě do hodin, mají se pořád bavit, 10 minut před koncem hodiny si zbalit všechny věci a dát baťoh na stůl na znamení toho, že je připraven odejít a když učitel ještě učí v době přestávky, tak se máme normálně zvednout a odejít... No... v první hodině v angličtině jsem to radši nezkoušel. Teď mi končí free block a mám italštinu, tam bych to mohl zkusit:D
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF