Project week / by Honza Cervenka

Tento týden měl být tak trochu uvolněný, ale tak nějak se to nepodařilo. V pondělí jsme měli psát test z ekonomie, učitel přišel do třídy a s úsměvem na tváři řekl, že test nebude. No a proč já se učil do dvou do rána? Nevím... Místo testu nám ještě s větším úsměvem na tváři dal Internal assesment, což se v Ekonomii rovná posudek ekonomického článku, ve kterém studenti mají aplikovat teorie a grafy, které v ekonomii probrali. Tohleto škola nedělá proto, že nemá nic lepšího na práci, ale proto, že to IB požaduje. Každý student musí mít čtyři kritická hodnocení článků. Tento článek je naštěstí nanečisto, musíme ho ale mít hotový do pondělí, což je docela záhul, protože v pondělí máme taky velkou písemku z matiky, na hodinu a půl na všechno, co jsme zatím probrali. Takže dík no... Musím se na to juknout přes víkend. Největší problém je to, že musí mít minimálně 650 slov a musí být psaný takovou tou ekonomickou mluvou, se kterou ještě nemám zkušenosti mno...
Místo pondělí jsme psali test z ekonomie dneska. Taky v angličtině máme docela vzrůšo, už od minulého týdne píšeme rozkouskovanou IB zkoušku a dneska jsme měli v angličtině extension, během které jsme psali esej, která musela mít minimálně 250 slov. Nic moc těžké, měl jsem to hotové asi za čtyřicet minut. Téma bylo: Vyhráli jste v soutěži, jejíž hlavní cenou byl týdenní zájezd do zahraničního města. Napište svému kamarádovi dopis o této návštěvě.Řekl jsem si, že to není špatné a vrhl jsem se na to. Psal jsem o tom, jak jsem během dlouhého víkendu jel do Florencie, což mi připomíná, že bych asi měl dopsat ten příspěvek o Florencii co... Mno... budu se snažit... Anyway... Psal jsem a psal a už jsem byl připraven to odevzdat, když jsem si uvědomil, že jsem psal o moji dovolené a ne o tom, jak jsem vyhrál v soutěži. Cazzo! Tak jsem to musel přepsat tak, aby se to hodila do tématu. A přepisovat 300 slov není žádná sranda.. Ale co... když jsem debil tak jsem debil mno... Dobře mi tak. Naštěstí už od toho mám pokoj a zítra dokonce máme volnou hodinu, abychom si od toho odpočinuli. No ne, že bych byl unavený právě z angličtiny, ale co, volný blok se neodmítá.:)
V úterý jsem se taky dozvěděl svoje reporty od učitelů. Jelikož si ale blog čte maminka a ta si chce určitě počkat na to, až to přijde dopisem, tak nic neřeknu:D:D hehe... mno...:D No vy byste řekli s předstihem rodině co se dozví na třídních schůzkách? To pak není sranda:/
Asi vám vrtá hlavou, proč jsem článek nazval Project week a kecám tu o reportech. Mno je to jednoduché! O Project weeku začnu mluvit teď! První něco obecně... Project week je něco, co je, pro změnu, unikátní pro UWC jako celek. Naše škola dlouho neměla dost peněz a tak Project weeky zrušila, loni se ale k této tradici vrátila a letos na ni, snad úspěšně, naváže. Během tohoto týdne není škola a všichni studenti se rozjedou po Evropě propagovat školu a vykonávat social service. Tento školní rok to všecko vypukne od 26.2.2007 - 4.3.2007.
V pondělí jsme měli místo Assembly workshopy, na kterých se jednotlivé projekty představili. Celkem jich bylo pět, na jejihž základě si potom museli studenti vybrat pět projektů, na které by chtěli jet, seřadit je podle priority a doufat, že dostanou ten svůj vysněný. Já chtěl jet do Istanbulu, nebo do Moskvy, Řecka anebo Vídně. Poslední volbou byl (povinně) projekt v Duinu. V úterý večer se sešlo Project week comittee a lidi do projektů zařadilo. Kolem jedenácti pak poslali celé škole mail s výsledkem. A hádejte co jsem dostal! No? Samozřejmě projekt v Duinu... hmm... poslední volbu... Byl jsem tak trochu zklamaný, ale poté, co jsem zjistil, že si projekt můžu změnit a jít někam, kde je volno, hned jsem se chopil šance a zapsal jsem se na Project week do Camogli, což je malé městečko na italské riviéře (http://it.wikipedia.org/wiki/Camogli) Abych řekl pravdu, tak ani nevím, co tam budeme dělat, musím se zeptat Saskie, která to organizuje. Nezamýšlel jsem tam totiž jet, tak jsem ani nešel na workshop. Vím jenom, že tam byl projekt i loni, kdy se zaměřovali na tamější hrad a že to financuje nějaký fanoušek naší školy, který platí cestu, ubytování i jídlo. Rozhodně vám ale napíšu podrobnosti, až je ale budu vědět!
A teď trocha budoucnosti. V pátek nemáme školu, ale jedeme do Borgo Val Sugana, kde budeme mít International show, tedy show v divadle pro různé hosty, politiky a sponzory naší školy. Vím třeba o tom, že tam bude velvyslanec nějaké africké země pro Itálii, např. Možná přijdou i nějaké politické špičky Itálie, protože ti vlastně školu platí. Z velké části je škola placena ministerstvem zahraničních věcí Itálie, nezanedbatelná část jde taky z peněz regionu, ve kterém se nacházíme. Jediná nevýhoda tohoto města je, že je asi čtyři hodiny autobusem od Duina. No... ehm... Důvodem, proč je show tam, je mimojiné vize "pobočky" naší školy v tamějším regionu, o čemž se jedná. Uvidíme... No a to je tak asi všechno!
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF