Tutorial dinner / by Honza Cervenka

Hned po napsání minulého příspěvku jsem běžel k domu Viviany na tutorial dinner. Když jsem přišel tak zrovna odcházela vyzvednout autem Saskiu, která vařila, a řekla mi, ať u ní počkám. Nečekal jsem sám dlouho, za pár minut přišla Sumiko a Ance. No a za trochu větší chvilku dorazil i zbytek Tutorial group, tedy krome Eitana z Izraele a Hatema z Egypta, protože ti organizovali poetry session a přišli asi o půl hodiny později.
Navařeno toho bylo plno, Saskia se činila. Jako předkrm jsme měli salát z kukuřice a rajčat a pak se to už rozjelo. Byla taková zvláštní polívko-omáčková ... věc ... která byla moc dobrá a jedli jsme ji s chlebem. Byla i docela okořeněná... Pak jsme měli kuře a houbovou omáčku. Když jsme snědli toto, tak se tak nějak rozmohla konverzace a dali jsme si od jídla nachvilku pauzu. Mluvili jsme o všem možném, ale hlavně o Christmas friends. Je to už druhé zčásti organizované přátelství, první byli EE friends. Teď si každý, i druháci, musí vybrat Christmas frienda s tím, že nezáleží na tom, v kterém je ročníku. Celé to probíhá tak, že každý má ve skutečnosti dva Christmas friendy - jednoho, kterého si on sám vybral a druhého, kterým byl vybrán.
No a ve škole v poslední době panuje tendence být co nejvíc politicky korektní. Takže Christmas holiday se nazývá Winter holiday. To docela chápu, protože ne všichni v prosinci slaví Vánoce. Ale pak je taky tendence nazývat Christmas friendy jako Winter friends a to se mi i mojí tutorce zdá odporné. Lidi jiných náboženství by podle mě měli akceptovat význam Vánoc a ikdyž to nemusí brát žhavě, měli by to aspoň zkusit. Dyť jde jenom o posílání malých dárečků, nic víc... Takže Christmas friends by se podle mě za žádnou cenu neměli přejmenovávat na něco, co nejsou.
Na tom jsme se tak plusminus dohodli, ikdyž Hatem, který je muslim, byl tak trochu proti ale tak co... My jsme respektovali Ramadán tak oni by měli respektovat Vánoce. No ni?
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF