Palubní deník - den 2 / by Honza Cervenka

22.4.2007 11:29, 45°21‘60‘‘ severně, 13°33‘15‘‘ východně

Před dvěma minutami jsem se vzbudil. Vůbec nevím, co se děje, ještě jsme ale rozhodně v přístavu. Pár lidí si dává kávu, já ji asi potřebvat nebudu. Večer jsme šli na procházku do tohohle městečka a vrátili jsme se asi o půlnoci a pak šli všichni spát. Já jsem spal v kajutě na přídi, je totiž nejdelší. Původně jsem měl spát s Veronikou, protože kajuta je pro dva, ale večer se nějak nedostavila, tak nevím, kde spala. Tak já jdu asi ven...:)

22.4.2007 13:34, 45°28‘62‘‘ severně, 13°29‘40‘‘ východně

Asi před půl hodinou jsme už vyjeli z Umagu. Zastavili jsme se tam asi jenom na deset minut, abychom se odhlásili ze země. Byl tam ale problém, protože se nemohl najít můj pas. Hledali jsme ho asi 10 minut a pak se naštěstí našel. Byl na jedné poličce v kajutě. Nevím, co tam dělal, já jsem ho tam rozhodně nedal. Kdyby se nenašel, tak by to ještě nic hrozného nebylo, měl jsem s sebou občanku, ale i tak... Pas se hodí:) Potom jsme se podívali na chvilku na náměstí a jeli jsme pryč. Ještě, než jsme odjeli, tak jsem ale znovu zašel na internet, přečetl si zprávy, pokecal jsem trochu s lidmi doma a hlavně jsem na blog hodil první den palubního deníku.

Potom jsem s Jean-Paulem chvilku řešil matematickou stránku, měl nějaké nápady, já taky a tak jsme je dali dohromady. Budu mu ale ještě muset říct, ať nepočítá s tím, že to bude brzo, mám plno věcí na práci. Teď už jsme vypli motory a prakticky stojíme na místě – vítr totiž není. Uděláme oběd, možná si trochu zaplavem a pak uvidíme. Možná nakonec motor zapneme a pojedeme. Nemůžeme si totiž dovolit čekat tu dva dny na vítr:) Uvidíme.

22.4.2007 14:09 45°28‘63‘‘ severně, 13°29‘40‘‘ východně

Tak už sem si zaplaval:) Voda je určitě vyhřívaná, jenom asi zapomněli zapnout topení, takže byla docela studená. Ale dala se:) A hlavně je mořská:) Udělal jsem si kolečko kolem lodi a potom jsem se na chvilku zastavil a loď mi málem uplavala, tak jsem ji musel dohnat a trochu jsem si máknul. Když je člověk na lodi, tak mu nepřijde, že se hýbe, ale když je v moři a snaží se ji dohnat, tak si to uvědomuje docela silně:) Já jsem to zvládl, ale Sarah s Yiliu ne a udělali z toho scénku jako z Pobřežní hlídky, museli jsme jim házet provazy a všechno:) Hlavně Yiliu byl docela teatrální. Během záchrany ale stihl ulovit malou sépii, poté, co jsme to na něho řvali, jak se dalo:) Pak ji Lisa začala kuchat, no a nenapadlo ho nic jiného, než si chapadla hodit na hlavu... tak co, se stane. Teď už se vaří, budeme mít Tortellini.

22.4.2007 17:04, 45°37‘35‘‘ severně, 13°32‘29‘‘ východně

Tak už jsme dávno po obědě, dokonce už máme i vítr, tak pomalu plujem, není totiž nijak zvlášť silný. Asi před hodinkou jsme se zpátky rozdělili a holky jsou na jedné lodi a kluci na druhé. Předtím jsme byli ve vleku, tzn. že naše loď tahala tu druhou, menší. Asi hodinku jsem si poležel na slunci, odpočíval a poslouchal muziku. Stejně tak to dělali i ostatní, i když někteří si četli knížku. Před chvilkou jsem s Mauriziem diskutoval, co je třeba koupit na ten můj solární panel a domluvili jsme se, že to v úterý půjdeme spolu nakoupit. Snad se to všechno povede... Teď se asi zase půjdu učit ekonomii, něco musím udělat. Kdy přijedeme domů to netuším a je mi to tak docela jedno. Nějak dojedem.

22.4.2007 18:22, 45°40‘67‘‘ severně, 13°33‘47‘‘ východně

Tak jsme zapnuli motory. Až do teď jsme to nějak táhli s pomocí větru, poslední půlhodinku byl ale hodně slabý a tak se Maurizio rozhodl, že už je na čase. Už asi hodinu kormidluje Yiliu, asi ho to baví:) A Maurizio má aspoň chvilku klid Od posledního příspěvku jsem se asi 45 minut učil ekonomii a pak jsem to zabalil a lehnul jsem si. Slunko už není tak silné a tak se leželo úplně fajnově. Pak mě ale probudil motor a bylo po srandě:) Netuším, jak dlouho nám to bude trvat dlouho, ani jestli i druhá loď zapnula motory. Možná i stihneme večeři ve škole. Mám ale pocit, že i když ji stihnem tak na ni nepůjdu, nemám na Mensu absolutně chuť.

22:4.2007 19:15, 45°45‘20‘‘ severně, 13°35‘76‘‘ východně

Tak už se znatelně přibližujeme k Duinu. Hrad jde už bez problému vidět a dokonce jdou vidět i menší budovy na pobřeží. Myslím, že do dvaceti minut tam jsme. Celou dobu jedeme na motor, určitě to sežere hodně benzínu. Loď má obrovské tankery na všechno možné – 700l vody, 200l plynu a kdoví kolik litrů benzínu. Už teď se plánuje, že asi půjdeme jíst večeři do Pala, ale mě se nějak nechce – hlad nemám a akorát bych ztratil čas. Yiliu už teď neřídí, řídí autopilot:) Sranda – je to jako duch, který hýbe kormidlem... Už se začíná všechno balit, jídlo, osobní věci, umývá se nádobí... No každopádně to byl super víkend – relax, plavání, slunění a i nějaká ta práce se povedla. Jsem naprosto spokojený. Rozhodně jsem něco takového potřeboval.

22.4.2007 19:36, 45°46‘45‘‘ severně, 13°35‘94‘‘ východně

Úspěšně jsme dojeli do Duina. Lisa s druhou lodí hned odplula, protože spěchala. My teď musíme vyklidit naši loď. Zbylo nám plno jídla, o které se podělíme. Uděláme to jednoduše – každý bere co chce. Snad ulovím něco dobrého:)

22.4.2007 21:00, 45°47‘73‘‘ severně, 13°39‘95‘‘ východně

Tak co se nestalo... Maurizio potřeboval někoho, aby mu pomohl s ukotvení lodi v Monfalcone, kde má na ni zaplacený plac (který mimochodem stojí 2200€ ročně...) No a pomáhal jsem mu já, takže jsem tam s ním musel jet. Celou cestu jsem ale loď kormidloval a že jsem si užil, protože pořád bylo třeba se něčemu vyhýbat. Celá cesta totiž byla kanálem, který se docela klikatil. Byla ale sranda:) Teď už mu musím akorát pomoct všechno uklidit a půjdem do Duina. Jo, a z “trhu“ jsem si ulovil ananas a pomeranče – to není špatné ne? Vzhledem k tomu, že zbytek byly buď sýry nebo mlíka...

Návrat: DUINO 22.4.2007 21:32, 45°46‘45‘‘ severně, 13°35‘94‘‘ východně

Tak to by bylo všechno. Doufám, že se vám příspěvky líbí, jak jste si mohli všimnout, tak jsou docela dlouhé - ve Wordu to dělá 4 stránky textu. Taky jsem zjistil, že jsou dohromady víc než polovina mojí EE, tak to s ní snad zas tak velký problém nebude...

Posted in
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF