Tak jdeme na to! / by Honza Cervenka

Tak jsem zpátky v jámě lvové. Příjezd do Itálie byl v pohodě, v autobuse byla docela sranda, četl jsem knížku a zrovna když dali v autobuse film, který jsem neznal - nový Superman - tak jsme se blížili k Udine. Takže furt nevím, jestli tu Zemi zase zachránil nebo se mu to tentokrát nepodařilo... Do Duina jsem se dostal kolem půl druhé, dal jsem si sprchu a šel spát, protože za pár hodin jsem vstával do školy. No a hned to začalo.
Za ten týden jsem musel napsat tři eseje do Italštiny, esej do angličtiny a hlavně Theory Of Knowledge Essay. Ta je docela speciální, protože se spojí s EE a závěrem tohohle spojení jsou maximálně tři body, které se připočítávají do celkového skóre maturity. No a já samozřejmě mám rád svůj život co nejkomplikovanější a tak jsem se rozhodl, že budu psát 1200 slov o tom, jak důležitá intuice je v našich životech. A o čem může člověk furt psát? Zasekl jsem se na nějakých 500 slov a pak jsem už psal o všem možném:) Odevzdávalo se to toto úterý a kupodivu mě – samozřejmě na poslední chvíli – napadlo něco stravitelného. Nakonec jsem to stihl a odevzdal včas. Pak jsem si ale uvědomil, že za jeden víkend jsem prakticky napsal 3000 slov do všelijakých různých esejí, což je pomalu další Extended Essay…

Začaly také aktivity, takže kromě stejného Social service, fotografie a sborů, začala znovu salsa a hlavně lukostřelba. Ano, lukostřelbu jsem zkusil už loni(viz:
/jancervenka/2007/04/sports-week.html) , ale do konce února ji mám jako pravidelnou aktivitu. Navíc, doufám, že se mi podaří si ji nechat i potom, protože mě strašně baví, je tam skvělé prostředí, člověk tak fajně vypne mozek, a navíc, docela se mi daří. Aspoň mě tam pořád chválí a padá to do toho středu hodně slušně. Ale to je ještě ve hvězdách.. Navíc vůbec netuším, jak na tom budu s časem.

Tento týden začíná Evropský National Week, kterého se samozřejmě účastní i Česká republika, dneska jsme věšeli plakáty po škole.

Za dva týdny začínají Trials – maturita nanečisto. Celá ta sranda bude trvat asi týden a půl a skončí v pátek 22.2., to se dozvíme výsledky a hned potom nám začne Spring Break, během které pojedu ještě s dalšími 7 lidmi do Prahy – budu tam od 23. do 27.2. Jestli se mi podaří / vyplatí jet do Ostravy to ještě nevím, ale rozhodně o tom popřemýšlím.

No a po návratu z Prahy začnou naostro ústní zkoušky do jazyků, na konci dubna mi začíná svaťák a pak se jde na to. Abyste věděli.
Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF