Nová kapitola / by Honza Cervenka

Tak většina z vás už asi ví, že se v Itálii nějaký ten pátek už nenacházím a po roční stáži v Londýně jsem začal studovat v USA.

Moje škola se jmenuje Macalester College a je v St. Paul ve státě Minnesota, což je velkoměsto, které spolu s Minneapolis (tato dvě města jsou rozdělena řekou) tvoří aglomeraci o několikati milionech obyvatel.

Přiletěl jsem po 17-ti hodinovém letu přes Londýn a Chicago v úterý 1. Září v 18:30 místního času (Česká Republika je 7 hodin napřed). Večer jsem se stihl ubytovat a dokonce poprvé zaútočit na obrovský hypermarket, který je asi 10 minut jízdy autem od školy.

Pokoj je vybaven jen základně, peřiny a povlečení jsme si museli kupovat svoje, a to samé platí o lampičkách či jakémkoliv základním “luxusu“, jako třeba věšáků do skříně.

Po nákupech jsem padl do čerstvě ustlané postele a spal jak zabitý do sedmi do rána, kdy jste vy všichni už měli dávno po obědě. Středa moc organizovaná nebyla, musel jsem akorát dostat ID kartu školy a zajít na kožní test tubery. Doktorka byla ze mně dokonce tak nadšená, že zjistila, že by mě měla znovu očkovat proti tetanu a černému kašli a moru a černé smrti a nemoci šílených krav tak mi to tam všechno píchla a bylo.

Poté jsem si zařídil nové bankovní konto rychlostí blesku – do školy totiž přišli bankéři z různých bank a stylem “Čím rychleji s tebou budu hotov tím lépe“ nám všem otevřeli konta. Potom jsem svedl boj s AT&T což je místní největší mobilní operátor, kde jsem se jim marně snažil vysvětlit, že by se měli vzpamatovat, protože nikde na světě, kromě USA, se neplatí za příchozí, opakuji, příchozí, hovory a sms. Ale nějak jim to nešlo do hlavy a tak jsem se musel vzdát, protože tento operátor má jako jediný 100 procentní pokrytí campusu signálem – nechápu proč zbylých 5 obrovských operátorů nemá...

Večer jsme měli dvou hodinový mítink se svými mentory, což jsou starší studenti, kteří si nás mezinárodní studenty rozkouskovali asi do osmi skupin. Projednávaly se základní věci od psaní šeků, přes noční klid až po staré dobré klepy o učitelích.

Pro dnešek to už bude muset být vše, mám před sebou noční bitvu s časovým posunem a brzký ranní start. Zítra to bude mítink na mítinku.

Ručník končí.

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF